Кафедра забезпечує викладання наступних дисциплін:

Історія та культура України (Лектори: Криськов А.А., Герман О.М., Щигельська Г.О., Потіха О.Б.)

(ID: 1577)

Даний курс розкриває фундаментальні проблеми в історичному розвитку України та культурного формування української нації. Його метою є вибудова основ національної самосвідомості, виховання почуття патріотизму у студентської молоді, розширення історичного світогляду на основі вивчення історичних процесів, що відбулися в минулому й відбуваються нині в Україні, а також розуміння ролі і значення національної культури у світовому процесі.

Основи права  (Лектор: Палюх Андрій Ярославович) (ID: 557)

Метою навчальної дисципліни ’’ Основи права’’ є засвоєння студентами основних теоретичних положень і понять національного права України, розуміння ними Конституції та чинного законодавства України, формування високого рівня правової свідомості та правової культури, вміння тлумачити і правильно застосовувати нормативно – правові акти в практичній діяльності, вільно орієнтуватись в сучасному правовому полі.

Політологія  (Лектори: Ніконенко В.М., Щигельська Г.О., Габрусєва Н.В., Потіха О.Б.) (ID: 744)

«Політологія» – це навчальний курс, що знайомить студентів з основами сучасної політології, засадами внутрішньої і зовнішньої політики України, сприяє виробленню у них навичок самостійного аналізу політичних явищ і процесів, формуванню демократичної політичної культури.   Навчальний курс «Політологія» посідає важливе місце в комплексі суспільно-гуманітарних дисциплін, що вивчаються усіма студентами ТНТУ ім. І. Пулюя і складають фундамент їхньої загальної і політичної культури.

Філософія: (Лектори: Довгань А.О.; Габрусєва Н.В., Чоп Т.О. ), (ID: 352)

Даний курс є одним із найважливіших у підготовці сучасного студента-науковця. Знання базових філософських категорій та понять допомагає сформувати свідому та відкриту світу та інформації індивідуальність, інтелектуально спрямовану особистість, вільну від забобон і соціокультурних маніпуляцій. Предмет дослідження курсу “Філософії” орієнтує на вивчення історії науки, виникнення та розвитку її ідей, методології. Філософія допомагає зрозуміти необхідність зусиль саморозвитку, самовдосконалення, привчає
людину до думки про відповідальність за свій вибір, надихає на нові пошуки.

Філософія науки: (Лектор: Довгань А.О.), (ID: 5510)

Дисципліна спрямована на формування у майбутніх фахівців компетентностей щодо аналізу обєктивної логіки розвитку філософії науки її місця і ролі в соціокультурному розвитку сучасних цивілізацій

Основи психології та педагогіки вищої школи: (Лектор: Довгань А.О.), (ID: 5521)

Мета дисципліни – формування у майбутніх фахівців педагогічних і психологічних компетенцій, що забезпечують ефективне вирішення наукових, професійних. особистісних проблем педагогічної діяльності у вищому навчальному закладі.

Історія бібліотечної та архівної справи (Лектор: Криськов А.А.), (ID: 5826)

Курс «Історія бібліотечної та архівної справи» є невід’ємною складовою підготовки фахівців за спеціальністю 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».
Вивчення курсу дозволить розглянути основні віхи на шляху, пройденому вітчизняними і зарубіжними бібліотеками з моменту їх появи і до сьогодення, простежити еволюцію різних типів і видів бібліотек, особливості їх функціонування у межах конкретних країн й історичних періодів, визначити спадкоємність бібліотечних традицій, значення історичного досвіду для вдосконалення сьогоднішньої вітчизняної бібліотечної практики.

Національна інформаційна політика (Лектор: Криськов А.А.), (ID: 5913)

Курс призначений для ознайомлення студентів з особливостями формування державної інформаційної політики та пов’язаних із цим питань охорони інформаційного простору України як чинника національної безпеки.
Проходження цього курсу без сумніву підвищить культурно-освітній рівень студентів та позитивно вплине на їхній загальний рівень професіоналізму. Вивчення курсу сприятиме підвищенню загального рівня знань студентів та буде корисним для майбутніх фахівців спеціальності 029 – інформаційна, бібліотечна та архівна справа бакалаврського рівня навчання.

 Документознавство (Лектор: Криськов А.А.), (ID: 5911)

Дисципліна передбачає знайомство з сучасними підходами щодо визначення предмету, об’єкту, структури документознавства як науки; генезою документознавства; сучасним трактуванням поняття «документ»; його полісемічністю; оволодіння законодавчо-нормативною базою терміносистеми документознавства; формування теоретичних знань про документ як системний об’єкт, його властивості, ознаки, структура і функції; знайомство з історією документа; сучасними системами класифікації документів; з характеристикою окремих видів і типів документів у різних галузях соціальної діяльності.

Основи наукових досліджень (Лекторка: Щигельська Г.О.), (ID: 5899)

Мета курсу – формування у здобувачів освіти системи компетентностей щодо теоретичних, методичних і практичних засад здійснення наукової діяльності з дотриманням принципів академічної доброчесності. Курс сприятиме розвитку раціонального творчого мислення, формуванню розуміння основних понять, категорій та принципів наукових досліджень; а також формуванню практичних навичок проведення наукового дослідження, роботи з джерелами інформації.

Технології документування інформації (Лекторка: Потіха О.Б.), (ID: 5830)

Курс «Технології документування інформації» передбачає вивчення еволюції методів , способів запису та фіксації інформації; процес створення та оформлення документів на різних носіях.

Діловодство (Лекторка: Потіха О.Б.), (ID: 5900)

Навчальний курс “Діловодство” розкриває основні засади роботи з діловою документацією. Метою курсу є ознайомлення студентів з нормативно-методичною базою, що регламентує діловодство на сучасному етапі; основними видами документів та вимогами щодо їх оформлення; веденням документообігу в організації та здійсненням контролю за виконанням документів; забезпеченням зберігання документів і користування ними; технологіями, пов’язаними з організацією документообігу, порядком підготовки і передання справ для архівного зберігання.

Педагогіка та етика професійної діяльності (Лекторка: Шостаківська Н.М.), (ID: 2903) 

Модернізація системи вищої освіти в Україні відповідно до вимог Болонського процесу вимагає підготовки майбутніх фахівців, які усвідомлюють необхідність безперервної освіти протягом життя, орієнтуються в реаліях сучасного суспільства та тенденціях розвитку освіти, володіють знаннями й вміннями викладацької діяльності.
Основною метою навчального курсу є засвоєння студентами основних методів етики у професійній діяльнсті та завдань педагогіки вищої школи, сутності та закономірностей педагогічного процесу, основних підходів у навчанні й вихованні майбутніх фахівців.

Етика професійної діяльності та основи педагогіки (Лекторка: Шостаківська Н.М.), (ID: 5847)

Важливість означеної дисципліни обумовлена підвищенням ролі професійної етики як способу регуляції поведінки в конкретних видах професійної діяльності. Особливої уваги потребує необхідність розгляду загальних принципів професійної етики: професійного обов’язку і відповідальності, професійної солідарності та корпоративності. Велике значення для теорії та практики прикладного етичного знання має розгляд специфіки та різновидів професійної етики у вищому навчальному закладі.

Протокол та етика ділового спілкування (Лекторка: Щигельська Г.О.), (ID: 6276)

Важливою умовою ефективної діяльності сучасної ділової людини є її рівень етико-комунікативної компетентності, ключовим елементом якої є рівень культури ділового спілкування. Курс спрямований на вивчення основ ділового протоколу та етики спілкування, набуття студентами відповідних знань, умінь та навичок із сучасного ділового протоколу, етики спілкування та етикету. Теорія та практика ділового спілкування сприятиме формуванню компетентностей комунікації в діловій сфері, вміння застосовувати набуті знання в конкретних ситуаціях ділових відносин.

Архівознавство (Лектор: Гумен Ю.Є.), (ID: 5901)

Курс укладений згідно навчальної програми з дисципліни “Архівознавство” для студентів першого (бакалаврського рівня) вищої освіти за спеціальністю 029 “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” галузі знань 02 “Культура і мистецтво”. У курсі розкриваються методологічні засади архівознавства, простежується історія розвитку архівної справи, акцентується увага на її українській складовій.

Стандартизація та сертифікація за галузевим спрямуванням (Лектор: Гумен Ю.Є.), (ID: 5919)

Електронний курс навчальної дисципліни «Стандартизація та сертифікація за галузевим  спрямуванням» складений відповідно до освітньо-професійної програми підготовки бакалавра спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа галузі знань 02 Культура і мистецтво.
Предметом вивчення навчальної дисципліни є сутність, елементи та особливості стандартизації та сертифікації, теоретичні та практичні аспекти функціонування та організації стандартів на сучасному етапі соціально-економічного розвитку, а також основні принципи процедури сертифікації в Україні.

History and culture of Ukraine (Лекторка: Щигельська Г.О.), (ID: 4783)

One of the leading humanities courses “History and Culture of Ukraine” is an efficient educational and cultural tool in the sense of adaptation of International Students in Ukrainian society, as well as expanding their historical world outlook based on the study of historical processes, which took place, and are currently taking place in Ukraine. This course also is designed to introduce the fascinating world of Ukrainian culture, from the earliest records of Herodotus regarding the Scythians, through Kyivan Rus with its glittering Byzantine connections, to the present day.

Fundamentals of Law (Лекторка: Щигельська Г.О.), (ID: 4713)

The aim of the course is to develop students’ knowledge of the theory of law; master basic concepts of the law system; learn the most important provisions of law in specific legal branches and implement students’ professional skills in practice. The course focuses on the development of students’ legal and civic competence, relevant legal values, awareness and legal culture.

 Sociology (Лектор: Криськов А.А.), (ID: 5074)

Картинки по запросу освіта відродження