Відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція молодих учених та студентів «Філософські виміри техніки»

04-05 грудня 2019 року в Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя ІІ Міжнародна науково-практична конференція молодих учених та студентів «Філософські виміри техніки».

В роботі конференції взяли участь близько 132 наукових, науково-педагогічних працівників, аспірантів та студентів з 11 Вищих навчальних закладів, включно з 7 вітчизняними та 4 іноземними. На конференцію було подано 125 тез доповідей. Відкрив конференцію проректор з наукової роботи доктор технічних наук, професор Рогатинський Роман Михайлович, також привітав учасників конференції завідувач кафедри українознавства та філософії, доктор історичних наук Андрій Криськов.

З промовистою, філософською доповіддю розпочав конференцію заслужений діяч України, к.і.н. Олег Герман: «Технічний прогрес чи протистояння розуму й душі?». ?Продовжив дискусію щодо штучного розуму та його творчої діяльності студент групи ІCH-23 Кенет Літтл-Тетех (Kenneth Little-Tetteh, Ghana): “Artificial intelligence painting: is it art, really?”.
Доповідь студентки групи ПФ-31 Гули Інни (Інна Гула) присвячена вічному бажанню людства Бути: «Проблема вічної молодості: перспективи вирішення».
Складне питання, яке охоплює коло етичних, філософських та соціальних сфер людського життя, розглядав у своєму дослідженні студент IMB-23 Тапіва Тцікай (Tapiwa Alvin Tsikayi, Zimbabwe): “Should artificial intelligence be given power to kill”. ?
Натомість студент групи МБ-11 Цимбровський Віктор оцінював більш позитивні можливості Штучного інтелекту: «Чи може штучний інтелект зробити людей щасливими?».
Дві доповідачки, які завершили обговорення пленарного засідання, студентка групи ICI-42 Енджел Абоах (Angel Henrietta Aboah, Liberia) “Can artificial intelligence replace human intelligence?” та студентка групи IBM-22 Хафса Хізар (Hafsa Khizar, Pakistan) “Can artificial intelligence become emotional?” поставили питання про можливості Штучного інтелекту у сфері пізнання та психології сприйняття, про наслідки для людства, які ці можливості дають.

Проблеми, які були задані темою конференції дали можливість створити безліч цікавих досліджень, які продовжували звучати і наступного дня на секційних засіданнях. Питання любові та взаємовідносин в контексті соціальних мереж, евтаназії, філософії зброї, кіборгізації та відношення сучасності до смерті, біотехнологій прозвучали від студентів ТНТУ та гостів конференції – студенток Галицького коледжу ім. В. Чорновола.

Дякуємо усім, хто долучився до нас! Хто поділився своїми науковими розробками та дослідженнями. З нетерпінням очікуємо на вас наступного року!

На изображении может находиться: 1 человек, стоит, сидит, стол и в помещении

На изображении может находиться: один или несколько человек, люди сидят и в помещении

На изображении может находиться: 1 человек, улыбается

На изображении может находиться: 2 человека, в помещении