Відбулась ІІ Міжнародна наукова конференція «Воєнні конфлікти та техногенні катастрофи: історичні та психологічні наслідки»

🇺🇦 Війна актуалізує ті теми, які ми розглядали лише в теорії, але ці проблеми стають темами дня у практиків та теоретиків не лише України, але й світу.
🤝 Вдячні колегам та студентам, які 21-22 квітня 2022 року приєднались до проведення ІІ Міжнародної наукової конференції «Воєнні конфлікти та техногенні катастрофи: історичні та психологічні наслідки».

Напрямками наукових зустрічей стали:
✅ Психологічна і соціальна адаптація та реабілітація жертв воєнних конфліктів і техногенних катастроф;
✅ Історія воєнних конфліктів і техногенних катастроф;
✅ Гібридні війни: історичні та психологічні аспекти;
✅ Вплив воєнних конфліктів та техногенних катастроф на локальні та глобальні екосистеми;
✅ Новітні підходи до мінімізації економічних, екологічних та соціальних наслідків військових конфліктів;
✅ НАТО та ЄС у вирішенні воєнних конфліктів та ліквідації наслідків техногенних катастроф.
В пленарному та секційних засіданнях конференції взяли участь як провідні вчені, дослідники, так і молоді науковці та студенти з вітчизняних ЗВО, а також з-за кордону: Польщі, Хорватії, Німеччини, Індії.
Пленарне засідання конференції розпочалось вітальним словом в.о. ректора Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя Миколи Митника.
☑️ З актуальною доповіддю, присвяченою аналізу військового стану в Україні виступив генерал-майор, професор Юліан Май (Державний університет у м. Сувалки, Польща).
☑️ Ірина Трубавіна, доктор педагогічних наук, професор Національної академії Національної гвардії України (м. Харків), поділилась власним трагічним досвідом внутрішнього переміщення, відкриваючи нагальність проблем, з якими стикаються українські переселенці.
☑️ Виступ полковника, професора Ярослава Зюлковського та професора Володимира Гуцайлюка (Військово-технічна академія імені Ярослава Домбровського, Польща) був присвячений поточним викликам НАТО у війні України проти Росії та трансформації ефективної безпекової політики.
☑️ Про гуманітарно-мистецький фронт у час війни розповідав Заслужений діяч мистецтв України, доцент Олег Герман (Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Україна).
☑️ Керівник громадської організації “Українсько-хорватська співпраця “Біла Хорватія” (Хорватія) Марін Лерґа зосередив увагу слухачів на ролі та місці громадських організацій в умовах гібридного протистояння та військових конфліктів.
☑️ Доповідь професора Ярослава Стоцького була зосереджена на основних етапах експансії російського православ’я на українські землі.
☑️ Спільне дослідження Хірена Джадава (Індія) та доцента Галини Щигельської висвітлило довготривалі наслідки катастрофи у Бхопалі та пандемії COVID-19.
На секційних засіданнях особливу увагу привернули доповіді професора Віталія Лозового (Національний інститут стратегічних досліджень, Україна) «Рускій мір» як ідеологія та практика війни проти України (в контексті євроінтеграційних процесів), доцентки Антоніни Кізлової (Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, Україна) «Забезпечення електростанції Києво-Печерської лаври нафтою під час Першої світової війни».
Під керівництвом доцентки Галини Щигельської підготували доповіді та вдало виступили на конференції студентки Юлія Провальна (FH Schmalkalden University of Applied Sciences, Germany) та Вікторія Боднар (гр. БІ-11, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Україна).
🤝️ Ще раз дякуємо усім за увагу до теми конференції, за доповіді, які стануть частиною стратегії боротьби проти наслідків війни в Україні.