Мистецькі події 2019 року в Україні та нові тренди у сприйнятті культури

Які головні мистецькі події позначили 2019 рік? Про це Радіо Свобода розпитало мистецтвознавців, а також пресслужбу Міністерства культури, молоді та спорту. Окремо, ми дізналися як змінюється ставлення українців до мистецтва? Які культурні тренди проглядають в активностях сучасної людини? Що гальмує творення культурних просторів?

https://www.radiosvoboda.org/a/mystetski-pidsumky-roku-2019/30340465.html

Допомога при оформленні списку використаних джерел у наукових роботах!

ОФОРМЛЕННЯ БІБЛІОГРАФІЧНОГО ОПИСУ ДЛЯ СПИСКУ ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ У НАУКОВИХ РОБОТАХ
(з урахуванням нормативних положень ДСТУ 8302:2015 Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання)

 

http://bit.ly/2Tjq5xk

Держкомтелерадіо визначив «Кращу книгу України» 2019 року

Цього року для участі у всеукраїнському конкурсі у 10 номінаціях надійшло 52 роботи від 17 видавців.

Гран-прі конкурсу присуджено ПП «Емма» за повне видання поезій та поетичних драматичних творів Тараса Шевченка «Кобзар», в оформленні якого використано малюнки видатного українського художника Амвросія Ждахи.

У номінації «Моя країна» перемогу здобула книга «Звичаї нашого роду. Традиції української кухні» (видавець – ТОВ «Видавництво Генеза»), а у номінації «Життя славетних» – дослідження літературознавця Володимира Панченка «Повість про Миколу Зерова» (видавництво «Дух і Літера»).

Держкомтелерадіо визначив «Кращу книгу України» 2019 року

Більше тут: http://bit.ly/37YtWE3

Відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція молодих учених та студентів «Філософські виміри техніки»

04-05 грудня 2019 року в Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя ІІ Міжнародна науково-практична конференція молодих учених та студентів «Філософські виміри техніки».

В роботі конференції взяли участь близько 132 наукових, науково-педагогічних працівників, аспірантів та студентів з 11 Вищих навчальних закладів, включно з 7 вітчизняними та 4 іноземними. На конференцію було подано 125 тез доповідей. Відкрив конференцію проректор з наукової роботи доктор технічних наук, професор Рогатинський Роман Михайлович, також привітав учасників конференції завідувач кафедри українознавства та філософії, доктор історичних наук Андрій Криськов.

Продовжувати читання Відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція молодих учених та студентів «Філософські виміри техніки»

Зрозуміти суть та особливості НАТО із середини

Спробували наші студенти Факультет економіки та менеджменту ТНТУ. Першокурсники за підтримки Відділ міжнародного співробітництва ТНТУ, завідувача Кафедра українознавства та філософії ТНТУ Андрій Криськов взяли участь у диспуті, де розглянули такі питання, як: фактори, що вплинули на формування НАТО, нормативно-правова база функціонування НАТО, керівні структури НАТО, критерії членства в НАТО та поширені в Україні стереотипи щодо НАТО.
У майбутньому студенти хочуть, аби обізнаність про цю організацію в суспільстві була на високому рівні. Тому вважають, що важливо вивчати й обговорювати всі питання в контексті НАТО.
На изображении может находиться: 32 человека, люди улыбаются, люди стоят и в помещении
https://bit.ly/2OUtW14

Відвідування музеїв і художніх галерей сприяє збільшенню тривалості життя

Нове дослідження Університетського коледжу Лондона виявило, що люди, які частіше «залучені до мистецтва» — кожні кілька місяців —  мають на 31% менший ризик передчасної смерті, ніж ті, хто цього не робить. Навіть відвідування театру або музею один або двічі на рік зменшувало ризик на 14%.

Дослідники проаналізували дані, надані більш ніж 6000 дорослих в Англії віком від 50 років, які брали участь у дослідженні проблем старіння.

Visitors take pictures in frront of Mona Lisa after it was returned at its place at the Louvre Museum in Paris on October 7, 2019. - Leonardo da Vinci's masterpiece, the "Mona Lisa," returned to her usual spot in Paris' Louvre Museum on October 7 following a two-month renovation for the gallery housing the world's most famous painting. (Photo by ERIC FEFERBERG / AFP) (Photo by ERIC FEFERBERG/AFP via Getty Images)

Більше тут: http://bit.ly/2QL1Xlo

Пам’ятаємо про Голодомор!

“Свічка, що мерехтить у вікні”, запалена о 16:00 наприкінці листопада кожного року – це традиція важлива не лише для пам’яті про Голодомор. Вона єднає нас, творить націю і робить сильнішими.

Запаліть свічку пам’яті у своєму вікні 23 листопада о 16:00.

Нагадаємо, що загальнонаціональну традицію ставити запалену свічку у вікні своїх осель на знак вшанування виморених голодною смертю ініціював всесвітньо відомий історик, політолог, дослідник Голодомору Джеймс Мейс.

На изображении может находиться: один или несколько человек и текст

Українське мистецтво заговорило з людьми на вулиці

Українська digital-агенція Postmen розробила всеукраїнську інформаційно-рекламну кампанію «Мистецтво хоче знайомитись», щоб спонукати українців більше цікавитись культурою. 

В основу ідеї ліг такий інсайт — зараз люди частіше спілкуються у месенджерах і рідше проявляють ініціативу в знайомствах, бояться зробити крок до чогось нового, зокрема, і до мистецтва. Саме тому креативники вирішили доручити цю місію самому мистецтву. Звідси і з’явилась ідея «Мистецтво хоче знайомитись», де різні зразки мистецтва починають вести діалог з людьми. Для цих діалогів використали форму повідомлень з месенджерів, що перекликається з сучасним способом комунікації один з одним.

Побачити зовнішню рекламу можна буде у Києві, Львові, Одесі, Харкові та Дніпрі.

Стежити за проєктом можна на сторінках в Instagram і Facebook. Для більш фанової сторінки в Instagram «Замути з мистецтвом» створили спеціальний тег #артдейтинг, під якими кожен зможе виставляти фото і відео «побачень» з мистецькими творами.

Також в агенції розробили спеціальний чат-бот, який буде «знайомити» людей з українським мистецтвом. Побачити, як він працює можна вже зараз у Telegram і Facebook.

Запрошуємо на ІІ Міжнародну наукову конференцію молодих учених та студентів “ФІЛОСОФСЬКІ ВИМІРИ ТЕХНІКИ”

Кафедра українознавства та філософії та Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя запрошує на ІІ Міжнародну наукову конференцію молодих учених та студентів “ФІЛОСОФСЬКІ ВИМІРИ ТЕХНІКИ”.

Конференція відбудеться за сприяння та участі:

☑️Міністерства освіти і науки України
☑️Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (Україна)
☑️Національного університету водного господарства та природокористування (Україна)
☑️Державної Вищої Технічно-Економічної школи імені кс. Броніслава Маркевича (Польща)
☑️Люблінської політехніки (Польща)

НАПРЯМКИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ:

📌професійна відповідальність фахівця технічного профілю в сучасних умовах;
📌філософське осмислення феномену техніки;
📌соціальні аспекти техніки та технології;
📌науково-технічний прогрес: проблеми та перспективи;
📌проблеми оцінки техніки та моделі розвитку сучасних технологій.

Подія відбудеться 4 грудня – 5 грудня 2019 р.

Інформаційний лист➡️ http://bit.ly/2NElPoO

На изображении может находиться: текст

ГРИГОРІЙ СКОВОРОДА: ФІЛОСОФ, ЯКИЙ РОЗКРИВ СУТЬ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ У 18 СТОЛІТТІ

Сковорода Григорій Савич народився 3 грудня 1722 року в містечку Чорнухи на території Полтавської області, помер у віці 71 року 9 листопада 1794 року в селі Іванівка на Харківщині. Легендарний український філософ, гуманіст-просвітитель, байкар, поет і педагог.

Україна дала світові Григорія Скороводу, що увійшов до списку 100 найбільших філософів світу, поряд з Сократом і Епікуром, Конфуцієм і Лао-Цзи, Коперником і Джордано Бруно, Дені Дідро та Людвігом Фейєрбахом, чия спадщина вивчається на філософських факультетах всіх без винятку ВНЗ світу, оскільки завдяки цим людям кожна нація знайшла епітет, який визначив на багато століть її майбутнє – войовничість для одних націй, покірність і шанування влади в інших народів, скрупульозність і педантичність у третіх, волелюбність і бунтарство у четвертих і т. д.

Які глибинні риси характеру відкрив Григорій Сковорода в українців ще у 18 столітті і яку спадщину нам залишив?

Подвиг Григорія Сковороди.

“Світ ловив мене, але не спіймав”, – говорив чи то жартома, чи то всерйоз Григорій Савич Скоровода чи то про себе, чи то про всю українську націю в цілому. Розглядаючи особистість Сковороди, доцільно більш детально звернути увагу на декілька основоположних граней його гігантського таланту, який розкриває всю ту ж суть… української нації взагалі. Для своїх сучасників і вдячних нащадків Григорій Савич запам’ятається як:

1. Філософ, вчення якого про любов, свободу і життя зберігає актуальність через багато століть після смерті автора. Сковороду називають проповідником філософії любові і свободи. Розроблена філософом концепція життєвої мудрості вражає навіть людей в 21 столітті, яких здивувати чим-небудь нелегко.

Для пояснення сучасникам, чим примітний Григорій Сковорода, доречно використовувати порівняння з людиною-хіпі, яка волею долі народилася в українському містечку першої половини 18 століття. Народженого в сім’ї малоземельного козака Григорія Савича порівнюють з відомими мислителями давнини, називають українським Сократом.

Сковорода є єдиним європейським філософом, який доводив вірність власного бачення світу всім своїм життям. Мислитель говорив, що у кожної людини в житті є своє призначення, завданням кожного з нас є пошук єдино вірного шляху, особливої місії на землі. Сковорода вчив, що найнеобхідніше зазвичай дається людині легко і без зайвих турбот. Якщо ж бажане не дається – значить, і домагатися володіння ним не слід, оскільки дії людей наперекір долі тягнуть за собою всесвітній хаос.

Сучасні вчені ставлять Сковороду в один ряд з такими знаковими мислителями античності, як Анахарсіс, Платон, Сократ і Аристотель. Засновниками античної філософії, як відомо, є греки. Але за майже 2000 років, що минули з часу завершення епохи античності, Греція не дала світові жодного мислителя, якого можна порівняти з Григорієм Сковородою.

Більше тут: http://bit.ly/2Kl0GxT