Відбулась ІІ Міжнародна наукова конференція «Воєнні конфлікти та техногенні катастрофи: історичні та психологічні наслідки»

🇺🇦 Війна актуалізує ті теми, які ми розглядали лише в теорії, але ці проблеми стають темами дня у практиків та теоретиків не лише України, але й світу.
🤝 Вдячні колегам та студентам, які 21-22 квітня 2022 року приєднались до проведення ІІ Міжнародної наукової конференції «Воєнні конфлікти та техногенні катастрофи: історичні та психологічні наслідки».

Continue reading

ІІ Міжнародна конференція «Воєнні конфлікти та техногенні катастрофи: історичні та психологічні наслідки».

📣 Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Кафедра українознавства та філософії ТНТУ, Кафедра психології ТНТУ спільно із ЗВО-партнерами запрошують до участі у конференції «Воєнні конфлікти та техногенні катастрофи: історичні та психологічні наслідки».
🔘 Дата проведення: 21-22 квітня 2022 року.
🔘 Формат проведення: онлайн-зустріч

Continue reading

Відкрита пара

Запрошуємо 12 листопада 2021 року на відкрите лекційне заняття асистента кафедри українознавства та філософії Чоп Тамари Олександрівни.

Лекція на тему:”Філософія ХХ ст.” відбудеться о 08.00 у дистанційній системі ATutor на дистанційному курсі 352. Лекція буде проведена для 2 курсу, групи СІ, СІс, СН, СТ.

Відкрита Пара

Запрошуємо 22 жовтня 2021 року на відкрите лекційне заняття старшого викладача кафедри українознавства та філософії Грузіна Володимира Яковича.

Лекція на тему:”Цивільне право України” відбудеться о 14.40 у 2 корпусі, аудит. 68. Лекція буде проведена для 3 курсу, групи РА,РАс,РБ,РБс,БІ.

Унікальний проєкт «Amazing Ternopil» від кафедри українознавства та філософії

10 червня 2021 року в рамках курсу «Історія та культура України» відбулась зустріч українських та іноземних студентів першого року навчання в рамках проєкту «Amazing Ternopil», організованим доценткою кафедри українознавства та філософії, кандидаткою історичних наук Галина Щигельська (Halyna Shchyhelska).
Зустріч буда присвячена ознайомленню наших закордонних гостів із культурними особливостями Тернопільщини та України загалом.
Так, студент першого курсу, групи ПМ-11 ? Влад Каліщук розпочав зустріч із доповіддю «Ternopil sightseeing», в якій розповів про основні історичні пам’ятки Тернополя.
? Вікторія Чачка, студентка групи БП-11 поділилась із аудиторією «Amazing things about Ternopil», дивовижними фактами про Тернопіль, а ? Ольга Дарчич, студентка групи БР-11 розповіла про «Major Events in Ternopil», основні події культурного життя Тернопілля.
? Тернопільське мистецтво, «Ternopil arts» стало темою презентації Володимира Провального, студента групи БМ-11. Про особливості української вишиванки як сучасного тренду розповідали студенти ?Микола Маряш (ПП-11), Олександр Голойда (ПФ-11) та Черкашин Інна (ПФ-11) «Embroidered shirt as a word trend of 21st century».
? Бартків Назар та Сиваник Роман із групи БМ-11 підготували презентацію про українські рекорди Гіннеса «Ukrainian Guinness Records».
? Іноземні студенти, в свою чергу, ділились із аудиторією враженнями від перебування в Україні. Частина з їхніх доповідей була присвячена культурному шоку, як періоду непростої адаптації у новому середовищі. Про свої емоції та думки говорили ? Віктор Абаше (Victor Abache, IMB-13) та ?Еманюель Узубуаку (Uzubuaku Emmanuel, IMB-13) «Culture shock in Ukraine». Натомість, ? Окоронкво Інносент (Okoronkwo Innocent, IMP-13) та ?Окуесо Мозес (Okueso Moses, ICI-13) розповідали про дивовижну Нігерію «Amazing things about Nigeria», свою батьківщину.
Кафедра українознавства та філософії вдячна Галині Щигельській за цю чудову подію, яка дозволила не лише обмінятись важливою інформацією, але й познайомити студентів із різних країн, об’єднати їх у дружній та веселій атмосфері, яка закінчилась танцями та флешмобом.
Чекаємо на наші наступні зустрічі!Возможно, это изображение (2 человека, люди стоят и в помещении)

І Міжнародна наукова конференція «Воєнні конфлікти та техногенні катастрофи: історичні та психологічні наслідки»

2️⃣2️⃣2️⃣3️⃣ квітня 2021 року у Тернопільському національному технічному університеті ім. Івана Пулюя відбулась ☢ І Міжнародна наукова конференція «Воєнні конфлікти та техногенні катастрофи: історичні та психологічні наслідки» приурочена 35 роковинам аварії на Чорнобильській АЕС.
Організаторами конференції виступили Кафедра українознавства та філософії ТНТУ, Кафедра психології ТНТУ, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, а також Університети Львова, Одеси, Кам’янця-Подільського, Рівного, Марокко та Хорватії.
? Конференцію було відкрито вітальними словами ректора ТНТУ Петра Яснія, Голови управління ДСНС в Тернопільській області Віктора Маслея та головного сержанта роти територіальної оборони Тернопільської області Володимира Грицини, які зазначили про надзвичайну актуальність теми військових конфліктів, техногенних катастроф для України у наш час.
Всього у конференції прийняло участь117 осіб, включно із науковцями Швеції, Хорватії, Македонії, Білорусії, Польщі.
? Конференція підняла ряд надзвичайно важливих тем, пов’язаних із катастрофами та військовими конфліктами. Так, науковці Шведського Університету Оборони (Стокгольм), професор Мікаель Вайсман та старший аналітик Центру досліджень асиметричних загроз (CATS) Бйорн Пальмерц говорили про розуміння гібридних загроз і гібридних воєн.
✒️Доктор філософії Анте Браліч Задарського університету (Хорватія) ознайомив учасників конференції із трагічним досвідом Вітчизняної війни у Хорватії 1993 року.
✒️Дотичною до теми Балканських конфліктів стало дослідження д.істор.н Генріха Стронського, професора Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині (Польща), науковця, доля якого була довгий час пов’язана із Тернопільським національним технічним університетом ім. І. Пулюя.
✒️Доктор з питань безпеки Даріуш Матерняк, головний редактор польсько-українського порталу polukr.net на прекрасній українській мові виступив із аналізом ризиків гібридних загроз, технологічних катастроф та заходів реагування на них.
✒️Професор кафедри психології ТНТУ Ярослав Стоцький висвітлив проблему ідеологічної та інформаційної загрози, яку несе російське православ’я на землях України.
✒️Доктор історичних наук Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського Антоніна Кізлова розповіла про допомогу потерпілим від вибухів на Звіринці 1918 р у Києво-Печерській лаврі.
✒️Професор Олег Герман надзвичайно пронизливо описав життєпис Чорнобильської катастрофи у мистецьких творах, присвячених цій трагічній сторінці української історії.
✒️Юлія Бахір, наукова співробітниця Інституту історії НАН Білорусії поділилась інформацією про участь Білоруського товариства Червоного Хреста у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
✒️У конференції також приймали участь студенти університету та Галицького коледжу ім. В’ячеслава Чорновола. Про жахливу сторінку в житті своєї країни – газову катастрофу в Бхопалі розповів студент групи ІМР-12 Гірен Джадав (Hiren Jadav). Студентки нашого університету, Вікторія Грицишин (БМ-21) та Провальна Юлія (ПФ-21) поділились дослідженнями у сфері історії Чорнобильської зони та проблеми гендерно обумовлених аспектів наслідків збройних конфліктів воєнного та повоєнного часу. Науковий керівник досліджень – к.істор.н. Галина Щигельська.
Студентка Галицького коледжу Гурська В., спільно із своїм науковим керівником, Наталією Городиською доповідала про філософію та психологію гібридної війни.
?Ми щиро дякуємо за участь усім присутнім та сподіваємось зустрітись з ними наступного року на ІІ Міжнародній конференції.

Мистецькі події 2019 року в Україні та нові тренди у сприйнятті культури

Які головні мистецькі події позначили 2019 рік? Про це Радіо Свобода розпитало мистецтвознавців, а також пресслужбу Міністерства культури, молоді та спорту. Окремо, ми дізналися як змінюється ставлення українців до мистецтва? Які культурні тренди проглядають в активностях сучасної людини? Що гальмує творення культурних просторів?

https://www.radiosvoboda.org/a/mystetski-pidsumky-roku-2019/30340465.html

Допомога при оформленні списку використаних джерел у наукових роботах!

ОФОРМЛЕННЯ БІБЛІОГРАФІЧНОГО ОПИСУ ДЛЯ СПИСКУ ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ У НАУКОВИХ РОБОТАХ
(з урахуванням нормативних положень ДСТУ 8302:2015 Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання)

 

http://bit.ly/2Tjq5xk

Держкомтелерадіо визначив «Кращу книгу України» 2019 року

Цього року для участі у всеукраїнському конкурсі у 10 номінаціях надійшло 52 роботи від 17 видавців.

Гран-прі конкурсу присуджено ПП «Емма» за повне видання поезій та поетичних драматичних творів Тараса Шевченка «Кобзар», в оформленні якого використано малюнки видатного українського художника Амвросія Ждахи.

У номінації «Моя країна» перемогу здобула книга «Звичаї нашого роду. Традиції української кухні» (видавець – ТОВ «Видавництво Генеза»), а у номінації «Життя славетних» – дослідження літературознавця Володимира Панченка «Повість про Миколу Зерова» (видавництво «Дух і Літера»).

Держкомтелерадіо визначив «Кращу книгу України» 2019 року

Більше тут: http://bit.ly/37YtWE3

Відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція молодих учених та студентів «Філософські виміри техніки»

04-05 грудня 2019 року в Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя ІІ Міжнародна науково-практична конференція молодих учених та студентів «Філософські виміри техніки».

В роботі конференції взяли участь близько 132 наукових, науково-педагогічних працівників, аспірантів та студентів з 11 Вищих навчальних закладів, включно з 7 вітчизняними та 4 іноземними. На конференцію було подано 125 тез доповідей. Відкрив конференцію проректор з наукової роботи доктор технічних наук, професор Рогатинський Роман Михайлович, також привітав учасників конференції завідувач кафедри українознавства та філософії, доктор історичних наук Андрій Криськов.

Continue reading